סידור חדר הילדים

קטגוריה: חדר ילדים

סידור חדר ילדים

חדר הילדים הוא מקור קבוע לאי סדר כמעט כמו המטבח מכיוון שלא די בכך שילדינו מבלים בו את זמנם וכמובן שוכחים להחזיר דברים למקומם .גם חבריהם שבאים לבקרם מעת לעת מצטרפים לחגיגה.
לכן, סידור בדיקה והקפדה חשובים ביותר.

אחסון: חייבים לדאוג לפינת אחסון סגורה למשחקים וחפצים כך שלא יצברו אבק.

כמו כן,כשמדובר על חדר ילדים הקפידו כל מתי שזמנכם פנוי לעבור על המשחקים של ילדיכם בדקו האם הם רלוונטיים לגילם האם כל חלקי המשחק נמצאים  אם אתם מוצאים צעצועים שבורים משחקים אם חלקים חסרים זרקו אותם אין טעם לאגור.

משחקים: משחקים שעברו את תקופת הגיל המומלצת שלילדיכם ולא רלוונטיים העבירו הלאה לחברים אם ילדים קטנים משלכם או לגן שנמצא בסביבה ותמיד ישמח לקבל משחק נוסף.
לאחר מיון מעת לעת משחקים שנותרו כשמדובר במשחקי הקופסה אחסנו אותם בקופסאות אריזה גדולות שניתן לקנות באחת מחנויות לחומרי הבית את המשחקים הקטנים ניתן לשמור בסלסלה או לחלופין אם יש מקום אפשר לקנות ארון פשוט ולאחסן בו את כל המשחקים גדולים כקטנים.
ספרים: כך עשו גם עם הספרים בדקו ספרים קרועים זרקו ספרים שלמים שלא מתאימים יותר מבחינת הגיל והעבירו הלאה.
כנ"ל גם לגבי בגדים את אילו שפג תוקפם כי הקטנים גדלו העבירו הלאה את הקרועים והמלוכלכים זרקו.

בחירת ארון בגדים: לבחירת ארון בגדים יש משמעות על חדר הילדים חשוב שהארון יתאים למידות החדר ויתפוס כמה שפחות מקום, אבל מנגד שיהיה מספיק גדול להכיל את כל פרטי הלבוש לו ילדכם נזקק.
כשמדובר על למידה בכיתות הנמוכות והגבוהות צריך לדאוג מן הסתם לפינת למידה ומקום למדפי הספרים כשמדובר בבית חדש ניתן אפילו בעזרת נגרות פשוטה לעצב מיקום וגודל ספציפי לכל ילד.

תחבורה של ילדים: כידוע לכל הורה ממוצע כיום כל ילד הוא ממונע החל מהקורקינט הראשון האופניים הבימבה  טרקטורונים  רולר בליידס  קורקינט חשמלי וכדומה, בקיצור לכם יש אוטו ולילדכם יש צי רכבים כיאה לכך  אחסנו אותם במחסן מקלט חדר מדרגות רק פנו מקום בחדר הילדים   ותחסכו וויכוחים אם השכנים מהרעש שהילדים יוצרים כשהם רוכבים על אחד מכלי הרכיבה שלהם.

לסיכום: בדקו מעת לעת את הרלוונטיות השימוש והשמישות של המשחקים, הספרים אמצעי "התובלה של הילדים" ופנו בהתאם מקום בחדר באופן חוזר.