קסדות לאופנועים על מה נקפיד

קטגוריה: דו גלגלי
קסדה מעוצבת לאופנועים

קסדות לאופנועים - על מה חשוב להקפיד?

בכל הנוגע לרכישת קסדה לאופנוע, כמובן שאין חכם כבעל ניסיון. אולם אם זו הפעם הראשונה שיש לקנות קסדה, הרי שישנם כמה דברים חשובים שיש לקחת בחשבון טרם הקניה. כאשר שמים על כל הנקודות החשובות דגש, הקסדה, לא רק שתהיה מותאמת באופן מדויק, אלא גם תהיה איכותית, בטיחותית ולא פחות חשוב – נוחה.

כאמור, ישנם סוגים שונים של קסדות המוצעות למכירה בשוק. לכן כדי להגיע לבחירה הטובה ביותר, רצוי לעשות שיעורי בית טרם הקנייה. בעזרת הידע המתאים ניתן ללא ספק להגיע לבחירה הנכונה, תוך ששמים דגש על העקרונות החשובים. כמובן שכדי לבחור את הקסדה הנכונה, יש לברר קודם כל מה הצרכים האישיים וכן מה התקציב אותו ניתן להקצות לנושא. אולם במקביל, יש לקחת בחשבון שעל נושא הבטיחות והנוחות לא מומלץ לחסוך ולו רק משום שחיסכון זה, עשוי לעלות ביוקר בעתיד.

איכות החומרים מהם מיוצרת הקסדה

כמובן שאחד התנאים לנוחות ובטיחות מקסימלית יבוא לידי ביטוי בחומרי הגלם מהם מיוצרת הקסדה. כל קסדה מורכבת מתערובת של חומרים רבים ומגוונים, חלקם מגנים טוב יותר, חלקם פחות ובנוסף, לקסדה ישנה מעטפת חיצונית. על מנת לבחור את הקסדה הנוחה והבטיחותית ביותר, יש לבדוק היטב את המרכיבים שלה, לברר מאילו חומרים היא עשויה, מה תפקידו של כל חומר וחומר במערך וכיצד השילוב שלהם יחדיו יספק לכם הגנה מרבית. כמובן שככל שחומרי הגלם איכותיים יותר, כך הקסדה תהיה נוחה ובטיחותית יותר, אך גם מחירה יהיה בהתאם.

כיום ישנו מגוון של חומרים המיועדים לייצור קסדות. לכן לא מומלץ לשלול חומרים מסוימים, כמו למשל פלסטיק, הנשמעים אולי כלא עמידים למי שאינו מנוסה בתחום. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת קיימים חומרי פלסטיק קשיחים, מורכבים ועמידים במיוחד אשר ללא ספק, יכולים להציע פתרון הולם ואיכותי.

קסדה שעומדת בכל התקנים

תנאי נוסף וחשוב לא פחות אותו יש לבדוק לפני רכישת קסדה לאופנוע הוא נושא התקנים. כאשר רוכשים קסדה חשוב לשים לב ולבדוק האם יש לה את כל האישורים הנחוצים והאם היא עומדת בכל התקנים הנדרשים. על מנת לעמוד בתנאים אלו, על הקסדות לעבור מבחני עמידות שונים ומגוונים. מיותר לציין שקסדה אשר אינה מצוידת באישורים הנדרשים, כנראה שלא בטיחותית או איכותית מספיק ולכן סביר כי לא תצליח להגן על בעליה בזמן אמת.

גם לקסדות יש מידות

כל קסדה מורכבת משכבות שונות של חומר ויתרה מכך, קסדות מגיעות במידות שונות בהתאם לסוג שלהן, כאשר לא פעם, מידות אלו אינן תואמות בין היצרנים השונים. לכן רגע לפני שקונים, מומלץ להשקיע זמן ולמדוד כל קסדה וקסדה, לשים לב שהיא לא לוחצת על המצח, שהיא תומכת בכל המקומות הדורשים תמיכה, שהיא לא משאירה אזורים שלא צריכים להיות חשופים, חשופים ובאופן 

נוחות: יש לשים לב שהיא נוחה. זה המקום לציין כי נוחות ובטיחות הן מעל לכל. לכן אם הקסדה אינה נוחה, מומלץ שלא להתפשר ולמדוד קסדה אחרת אשר תענה על כל הקריטריונים הנדרשים.